עברית | english  

סטופ-מושן


אנימצית סטופ-מושן עם חפצים, חומרים, ציורים ועודאנימצית סטופ-מושן (או אנימצית סטופ-פריים) מתבססת על עבודה עם חפצים וחומרים פיזיים תחת עין המצלמה. רצף של מצבים והעמדות, בשינויים קלים זה מזה, מצטברים פריים-ביי-פריים לכדי אשלית תנועה רציפה של האוביקטים המציאותיים. הרכבה מחודשת של המציאות המוכרת באופן בלתי-צפוי, ליצירת מציאות אנימטיבית בלתי-שגרתית. חיבור מפתיע בין הממשי והדמיוני.

ציורים בסטופ-מושןרצף ציורים נצבר בהדרגה בזכרון המצלמה ויוצר רצף אנימציה יחודי, במרקם עשיר וחומריות ניכרת. תוצאות יחודיות ויוצאות-דופן, המצריכות תכנון יסודי וביצוע מוקפד, מכיוון שמדובר בהליך אנימציה עמלני ובלתי-הפיך, שבו כל ציור חדש מחליף למעשה את הפריימים הקודמים.

גראפיטי חללית על בנין

אנימצית לוח מחיק (whiteboard)ציור על לוח מחיק, בונה ומפרק קומפוזיציות, ליצירת אנימציה קלילה וכיפית. טכניקה שהפכה לכלי שיווקי פופולרי, המעביר אינפורמציה באופן בהיר ומהיר, ומהווה ברירת המחדל בכל הקשור לאיור הרצאות ודברי הסבר. הגמישות והמיידיות של הטכניקה הופכת אותה לפתרון הפקתי חסכוני ונוח. ועם זאת, מדובר בכלי אמנותי ראוי בפני עצמו, בעל איכויות ומאפיינים יחודיים משלו.

יד מאיירת לבבות כתומים על לוח מחיק

חפצים בסטופ-מושןהעמדה וארגון מחדש של חפצים פיזיים במרחב, יוצרת אשליה של תנועה פיזית במרחב המצולם. תוצאה מפתיעה וכובשת. אנימציה כיפית, בעלת איכויות גולמיות ומחוספסות של משחק ילדים, המשלבת אלמנטים וחומרים שונים ליצירת גרסה חלופית של המציאות המוכרת.

בובה מנכ״ל רשות השידור